,

نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش

نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش

۱- توصیه می‌شود برای افزایش طول عمر لباسشویی پس از هر بار استفاده درون آن را با استفاده از پارچه ای نم‌دار، تمیز کنید نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش را توضیح دادیم.

تمیز کردن لباسشویی سبب می‌شود تا آلودگی و چرک های ناشی از لباس‌ها داخل آبکش لباسشویی جمع نشده و باعث خراب شدن دستگاه نشود.

۲- عوض کردن فیلتر یکی دیگر از نکات نگهداری از لباسشویی بوش است. بهتر است برای عملکرد بهتر لباسشویی و افزایش طول عمر لباسشویی، هرچند وقت یکبار فیلتر را بررسی کنید.

فیلترها در اکثر اوقات باعث جلوگیری از ورود نا‌خالصی‌ها درون لباسشویی می‌شوند، که در صورت خراب شدن باید تعویض و در صورت کثیفی شدن باید تمیز شوند.

برق لباسشویی ال جی 300x300 1 - نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش

۳- تمیز کردن و تعویض به موقع واشر اطراف درب لباسشویی، جزء نکات مهم نگهداری از ماشین لباسشویی به حساب می‌آید.

کثیف بودن واشر، باعث ازبین رفتن چسبندگی لازم برای چسبیدن درب به بدنه می‌شود و باعث نشت آب به بیرون می‌شود. در صورت کم شدن میزان چسبندگی واشر، از تعمیرکار بخواهید آن را تعویض کند.

نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش

Sequence 02.00 00 33 21 300x225 1 - نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش

۴- بی شک یکی مهم ترین نکات نگهداری از لباسشویی بوش، توجه نکردن به ظرفیت ماشین لباسشویی است. ریختن حجم زیادی از لباس در دستگاه، موجب می‌شود تا فشار زیادی به موتور لباسشویی وارد شود و دستگاه بعد از مدتی خراب شود.

لباسشویی‌ها دارای ظرفیت‌های  ۴، ۶، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱ و… کیلویی هستند که در اکثر مواقع میزان ظرفیت آن روی دستگاه درج شده است.

۵- در طی ساعات اوج مصرف، امکان نوسان برق و نرسیدن برق کافی به لباسشویی زیاد است. در آخر شب یا اول صبح ماشین لباسشویی را روشن کنید.

۶- نکته بسیار مهمی که ممکن است عده زیادی از افراد به آن توجه نداشته باشند این است که به جای آب گرم از آب داغ استفاده می‌کنند. آب داغ ممکن است باعث آسیب زدن به قطعات لباسشویی شود. برای نگهداری از لباسشویی بوش،  به جای آب داغ از آب ولرم یا گرم استفاده کنید.

خدمات و پشتیبان نماینگی تعمیر ماشین لباسشویی بوش

اگر به هر دلیلی لباسشویی شما خراب شده است و به تعمیر نیاز دارد، می‌توانید با خیال راحت با سفیر سرویس تماس گرفته و تعمیرات دستگاه خود را به افراد متخصص ما در سراسر تهران بسپارید و همچنین نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش را گفته ایم.

تعمیرات خشک کن بوش

تعمیرات خشک کن بوش در سایت تعمیر لوازم خانگی بوش در سریع ترین زمان ممکن توسط تعمیرکاران مجرب خدمات پشتیبان صورت می گیرد.

ایرادات متداول خشک کن بوش

 • خشک کن لباسشویی شما کار نمی کند.
 • مدتی طولانی طول می کشد لباسهای شما را خشک کند
 •  صدای ناهنجاری از دستگاه خشک کن شما به گوش می رسد
 • مثل سابق کار نمی کند
 • روشن نمی شود
 • دود از آن در می آید
 • گرم نمی کند
 • هیتر آن کار نمی کند
 • تایمر آن عمل نمی کند.
 • مشعل خشک کن کار نمی کند جرقه زن ان از کار اقتاده است ( لباس خشک کن گازی)

 

علت کار نکردن خشک کن لباسشویی

خرابی علت
کار نکردن خشک کن بدلیل قطعی برق بدلیل قطعی جریان برق و عدم اتصال جریان برقی خشک کن لباسشویی بدرستی کار نمی کند.
خرابی قطعات بکار رفته در ماشین لباسشویی استفاده از قطعات نامرغوب و تقلبی در زمان تعویض قطعات لباسشویی
کار نکردن  کلید خشک کن لباسشویی از کار افتادن دکمه ها یا خرابی برد کلید
کار نکردن موتور لباسشویی استفاده زیاد از ماشین لباسشویی موجب گرم شدن بیش از حد موتور
جریان هوای نامناسب اگر هوای مناسب به خشک کن نرسد در نتیجه نمی تواند گرمای مناسب برای خشک کردن لباس ها تولید کند و لباس ها خیس می مانند.
تنظیمات نامناسب لباسشویی اگر تنظیمات مربوط به نوع پارچه، زمان شستشو، میزان درجه حرارت و… بدرستی و مطابق لباسی که قصد خشک کردن آن را دارید تنظیم نشده باشند در نتیجه خشک کن کار نمیکند.
بارگذار بیش از حد لباس داخل لباسشویی  بارگذاری بیش از حد لباس نه تنها در عملکرد خشک کن لباسشویی بلکه بر سایر قسمت های فرآیند شست و شو تاثیر منفی می گذارد و موجب کاهش کارایی ماشین لباسشویی نیز می شود.
خرابی فیوز حرارتی یا ترموستات گاهی وجود اشکال در بخش فیوز حرارتی، آتش زنه و یا ترموستات ماشین لباسشویی موجب عدم کارکرد صحیح خشک کن ماشین لباسشویی می شود و رفع مشکل را باید به تکنسین متخصص بسپارید.
خرابی خازن لباسشویی  اشکال در خازن لباسشویی موجب اختلال در عملکرد خشک کن لباسشویی شده و عیب یابی و تعمیر آن باید توسط تعمیرکار حرفه ای صورت گیرد.

موارد مهم برای افزایش عمر خشک کن

 • بعد از پایان یافتن کار حتما مخزن تخلیه شود.
 • به صورت مرتی فیلترها را تمیز کنید زیرا در صورت عدم نظافت فیلتر پرزهای لباس به داخل سنسورها وارد میشود و موجب خراب شدن آن میشود.
 • درجه حرارات مناسبی را انتخاب کنید
 • سرویس سالیانه توسط سفیر سرویس

Untitled 3 WTG8641XME 1024x512 1 - نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش

روشن نشدن دستگاه خشک کن در تعمیرات خشک کن بوش

خرابی چند قطعه باعث می شود که دستگاه روشن نشود.ابتدا بایستی چک کنید که همه کلیدها به درستی کار می کند و تنظیمات خشک کن صحیح است.

بعد از ان با فشردن کلید استارت بایستی دستگاه خشک کن کار کند. ورودی برق دستگاه را چک کنید که اتصال برق دستگاه انجام می شود.سلامت سیم برق بایستی بررسی گردد.

ایراد در ترمینال برق دستگاه خشک کن

به دلیل لرزش بدنه برخی سیم‌ها در ترمینال برق دچار قطعی می‌گردد. به همین دلیل دستگاه خشک کند نمی‌تواند روشن شود و به انجام وظایف خود بپردازند.

تعمیرکاران خشک کن بوش  سفیر سرویس با بررسی ترمینال برق و تعمیر اصولی مشگل شما را در سریع ترین زمان ممکن برطرف می کنند.

اختلال سوئیچ درب

شرکت بوش برای افزایش ایمنی کار یک سوییچ روی درب تمامی محصولات خود نصب می‌کند. در بسیاری از مواد خرابی این سوییچ نمی‌گذارد تا دستگاه روشن شود.

در صورت روشن نشدن باید میکروسوئیچ درب نیز مورد بررسی قرار گیرد.

گاهی اوقات جمع شدن پرزهای لباس در داخل میکروسوئیچ باعث ایجاد اختلال می‌گردد. پس قبل از هرکاری شاسی میکروسوئیچ درب خشک کن بوش خود را به طور کاملا تمیز کاری کنید.

صداهای ناهنجار ماشین لباسشویی

صداهای ناهنجار دستگاه خشک کن ماشین لباسشویی بسیار آزار دهنده می باشد.

خشک کن ماشین لباسشویی بوش از قطعات مکانیکی مختلفی تشکیل شده که پس از مدتی کار فرسوده می‌ گردد.

با فرسوده شدن قطعات مکانیکی دستگاه خشک کن طبیعی است که با صدای بیشتری کار کند.

استفاده غیر اصولی از دستگاه مهمترین عواملی است که باعث افزایش صدا و خرابی قطعات مکانیکی می‌شود.

خرابی سرسره‌های رطوبت

در قسمت بیرونی دیگ دستگاه خشک کن چند قطعه پلاستیکی وجود دارد که آب را از محفظه خارج می‌کنند. این قطعات پلاستیکی پس از مدتی کار به دلیل فرسایش آسیب می‌بینند و باعث می‌شوند تا دیگ با هر بار چرخش صدای ناهنجاری تولید نماید. تعمیرکاران تعمیرات خشک کن بوش در تهران می‌توانند این قطعات پلاستیکی را در کمترین زمان ممکن تعویض نمایند.

ایراد در پروانه دمنده هوا

در دستگاه خشک کن بوش شما با دمیده شدن هوای گرم لباس‌ها خشک می‌شوند. در بسیاری از موارد ایراداتی در این پروانه به وجود می‌آید که جزو اصلی‌ترین دلایل افزایش صدای دستگاه هستند.

برای مثال با گیر کردن پرزهای لای پروانه دمنده این قطعه سنگین شده و به مرور زمان فرسوده می‌شود. به همین دلیل در هنگام کار صدای زیادی را تولید کرده که بسیار آزار دهنده است.

تاثیر تسمه در میزان صدای دستگاه خشک کن بوش

در ماشین خشک کن بوش از تسمه برای انتقال نیروی محرکه بین موتور و دیگ استفاده می‌گردد که نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش را مطالعه فرمائید.

تسمه‌ها جزو قطعات مصرفی در وسایل مختلف هستند.

به همین دلیل طبیعی است که پس از مدتی استفاده نیاز به تعویض پیدا کنند. تسمه‌ها با فرسوده شدن صدای بیشتری در هنگام کار تولید می‌کنند که چندان خوشایند نیست.

البته غلطک‌های تسمه نیز باید بررسی شوند؛ زیرا این قطعات هم می‌توانند عاملی برای افزایش صدای دستگاه شما باشند.

چروک شدن لباس‌ها به دلیل خرابی دستگاه

 • از ماندن لباس‌ها در داخل دیگ خشک کن خودداری کنید.
 • تنظیمات دستگاه خشک کن لباس به درستی انجام دهید، توجه داشته باشید که پارامترها دستگاه مثل دما، دور و برنامه خشک کن باید با توجه به جنس لباس انجام شود
 • در پر کردن دیگ به ظرفیت دستگاه توجه کنید، دستگاه در صورتی که خیلی کم یا زیادتر از حد مجاز پر شود نمی‌تواند عملکرد درستی از خود نشان دهد.

مزایای تعمیر ماشین لباسشویی بوش:

خدمات پشتیان یکی از نمایندگی های مجاز بوش در ایران است و یکی از خدمات آن ، تعمیر ماشین لباسشویی بوش است.

۱-عیب یابی کامل و دقیق

۲- تعمیر لوازم خانگی بوش توسط افراد حرفه ای و باتخصص

۳- ارائه خدمات در قالب گارانتی  تا ۱۸۰ روز.اگر در مدت گارانتی  قطعه ای که توسط تکنسین ها تعمیر شده بود .دوباره دچار مشکل شد این بار به صورت رایگان تعمیر می شود.

۴-ارائه فاکتور معتبر در جهت اطمینان از مبلغ پرداختی

۵-ارائه خدمات در محل

۶-استفاده از قطعات اورجینال و اصل .زمانی که لباسشویی بوش شما دچار خرابی می شود اگر قطعه ای که خراب شده قابل تعمیر نباشد ناچار به تعویض آن هستیم .

تعمیرکاران حرفه ای و آموزش دیده خدمات پشتیبان همیشه از قطعات اورجینال و اصل استفاده می کنند.

خدمات شرکت خدمات پشتیبان شامل نصب ،سرویس و تعمیر محصولات بوش است.

 

تعمیر لباسشویی بوش:

لباسشویی یکی از لوازم خانگی ضروری هر خانه است.که در صورت خرابی و ایراد پیدا کردن باید هرچه زودتر تعمیر شود.

در بعضی از مواقع با کدهای خطای ماشین لباسشویی بوش روبه رو  می شویم که ما این کد های خطا را به آسانی می توانیم برطرف کنیم.

یا با مواردی از نشتی آب از لباسشویی بوش برخورد می کنیم که این موارد به آسانی در منزل می توانیم مشکل را حل کنیم.

 

شاخص - نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش

عیب های متدوال ماشین لباسشویی بوش:

آب به طورکامل از لباسشویی خارج نمی شود:زمانی که آب به طورکامل تخلیه نمیشود مشکل از پمپ تخلیه می باشد.در این صورت صداهای ناهنجاری از ماشین لباسشویی خارج می شود.

بعد از وارد شدن آب به لباسشویی ،ثابت می ماند:اگر بعد از وارد شدن آب به لباسشویی ثابت ماند ودرست کار نکرد مشکل از المنت است.در این حالت ماشین لباسشویی عکس العملی نشان نمی دهد و ثابت می ماند.

دیگ ماشین لباسشویی بوش نمی چرخد: معمولا بعد از روشن شدن لباسشویی دیگ شروع به چرخیدن  به سمت راست یا چپ می کند .اگر دیگ نچرخید مربوط به موتور لباسشویی است.

درب ماشین لباسشویی بوش بعد از اتمام شستشو باز نمی شود:اگر بعد از شستشو درب ماشین لباسشویی باز نشد وقفل بود یعنی لباس ها در آن گیر کرده است .

شما می توانید با خواندن کلید درب ماشین لباسشویی بوش مشکل را خودتان حل کنید . در غیر اینصورت با سفیر سرویس تماس بگیرید. تا تعمیرکاران حرفه ای و ماهر در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند ودر محل حاضر شوند که ما در این مقاله نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش را گفته ایم.

در چه مواردی برای تعمیر لباسشویی بوش با نمایندگی چیتگر تماس بگیریم؟

سروصدای زیادی در لباسشویی بوش: دستگاه در حین شستشو ایجاد لرزش و سر وصدا زیادی می کند .

دلایل زیادی دارد اما دلیل اصلی آن سبد چرخش ماشین لباسشویی است .بهترین کار تماس با تعمیرکاران سفیر سرویس در چیتگر است تا از اسیب بیشتر جلوگیری کند.

قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوش:

اگر باز وبسته شدن درب دستگاه بامشکل روبه رو شود معمولا مشکل از قفل درب بوده است و با تعویض آن مشکل حل می شود .

البته این احتمال هم وجود دارد که طراز ماشین لباسشویی بوش از بین رفته باشد .

طراز دستگاه با بار بیش از حد برای دفعات متعدد از بین می رود.

دلیل دیگر می توان به خراب بودن میکروسوییچ درب یا آسیب دیدن برد الکترونیکی اشاره کرد.

خارج شدن کف از درب ماشین لباسشویی بوش:

به سه دلیل این اتفاق می افتد:

۱- بار بیش از حد ماشین لباسشویی بوش

۲-استفاده از پودر دستی در ماشین اتوماتیک

۳- بررسی عایق درب دستگاه

لباسشویی بوش اهواز 768x431 1 - نکات مهم نگهداری از لباسشویی بوش

تعمیر لباسشویی بوش چقدر هزینه دارد؟

خدمات و پشتیبان به شما این اطمینان می دهد که تعمیر لباسشویی بوش شما را با بهترین کیفیت و قیمت انجام میدهد .

هزینه تعمیرات لباسشویی بوش براساس اتحادیه بوده و ما همیشه سعی می کنیم که مشتریان عزیز کمترین قیمت را پرداخت کنند.

تکنسین های حرفه ای خدمات پشتیبان همیشه سعی می کنند که قطعه ای آسیب دیده شما را تعمیر کنند تا در هزینه ها صرفه جویی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *