ترازکردن جای ماشین لباسشویی

یکی ازعواملی که در طولانی تر شدن عمرماشین لباسشویی تاثیرگذار است تراز بودن جایگاه آن می باشد ماشین لباسشویی به گونه ای طراحی شده است که روی یک سطح ثابت در منزل شما بدون هیچ لرزشی کار کند. یکی از بزرگترین مشکلات هر ماشین لباسشویی لرزش و تکان خوردن آن هنگام فعالیت است.

در صورت تراز نبودن چهار پایه ماشین لباسشویی موجب می شود در هنگام کار کردن به اطراف ضرباتی وارد کند که بر اثر برخورد به دیوارها، کف ها و هرچیز دیگری که در اطراف وجود دارد دستگاه خراب شود که یکی از عمده دلایل نشت و خرابی های مکانیکی می باشد

ارتعاشات بیش از حد، نه تنها پر سر و صدا هستند ، بلکه می‌تواند به مکانیزم ماشین لباسشویی آسیب برساند و منجر به تعمیرات گران قیمت شوند.

مسطح نبودن زمینی که دستگاه روی آن قرار دارد ، یا تراز نبودن پایه های ماشین لباسشویی یا خوردگی و یا ساییدگی نوارهای لرزش گیر داخلی می توانند دلایلی برای لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی باشند.

برای جلوگیری از این اتفاق می توانید با یک کارشناس تماس بگیرید تا برای نصب دستگاهتان حضور یابند

خدمات پشتیبان تعمیرگاه ماشین لباسشویی در تهران کلیه خدمات مربوط ماشین لباسشویی مربوط به برندهای ارج، پارس و زیرووات را ارائه می دهد برای تعمیر ماشین لباسشویی با برند مد نظرتان کلیک کنید

تعمیر ماشین لباسشویی ارج

تعمیر ماشین لباسشویی پارس

تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات

 

بررسی تراز بودن ماشین لباسشویی

 

پس از درآوردن ماشین لباسشویی از کارتن بررسی کنید ببینید که به زیر پایه ها چیزی نچسبیده باشد سپس پیچ ترنسلیت را از پشت آن باز کنید این پیچ یا بست ها برای جلوگیری از حرکت کردن دیگ لباسشویی در هنگام حمل و نقل تعبیه شده اند زیرا باز نکردن پیچ ترنسیت لرزش ماشین لباسشویی را در پی دارد.

بر روی ماشین لباسشویی یک دستگاه تراز وصل کنید تا معلوم شود که چه میزان تراز کردن نیاز است، زمانیکه حباب های ماشین لباسشویی در مرکز قرار گرفتند نحوه قرارگیری ماشین لباسشویی درست می باشد

در صورتیکه دستگاه تراز نداشتید می توانید از ابزار تراز نجاری و یا نرم افزارهای مشابه بر روی گوشی خود استفاده نمایید.

 

محکم کردن لگن ماشین لباسشویی

 

اگر مدت زیادی باشد که ماشین لباسشویی از حالت تراز خود خارج شده است احتمال این وجود دارد که لگن آن شل شده باشد، اگر پایه‌های ماشین لباسشویی را به حالت اولیه برگردانیده‌اید ، احتمال آن را دارد که دستگاه تکان بخورد و حرکت کند. برای تراز کردن ماشین لباسشویی شما باید کنترل کنید که لگن آن محکم باشد. اگر لگن مقداری شل باشد، آن را محکم نمایید.

 

ضامن قفل پایه برای تراز کردن ماشین لباسشویی

 

در اکثر ندل های ماشین لباسشویی پایه های قرار گرفته در جلوی دستگاه به صورت پیچ شدن قابل تنظیم می باشد قبل از اینکه بخواهید آن ها را تنظیم کنید ضامنی که موجب تغییر در ارتفاع و پیچ نمودن پایه ها می باشد را باز نمایید.

برخی از مدل های ماشین لباسشویی نیز دارای همین پیچ های تنظیم در پایه های عقب نیز هستند که مکانیزمشان مانند پایه های جلو می باشد

بعد از انجام تراز کردن ماشین لباسشویی و تست کردن آن برای اینکه مطمئن شوید کار را به درستی انجام داده ایده اید یا خیر، نوبت به قفل ضامن پایه های لباسشویی می رسد. برای انجام این کار ضامن های پایه ها را دوباره بسته و از حرکت چرخشی پایه ها جلوگیری نمایید.

با تکیه دادن به دستگاه از جلو و عقب نرفتن آن اطمینان حاصل کنید.

 

نکاتی که هنگام تراز کردن ماشین لباسشویی باید رعایت شود

در نظر داشته باشید که حجم غیر عادی لباس درون مخزن لباسشویی می تواند باعث لرزش هنگام چرخش مخزن شود.

بنابراین اگر حجم لباس ها بالاست، آنها را به چند قسمت تقسیم کنید و در سری های مختلف درون ماشین قرار دهید.

سنگین کردن بیش از حد ماشین لباسشویی تعادل دستگاه را بر هم می زند و ایجاد لرزش می کند.

بنابراین این را مد نظر قرار دهید که در مدل‌های درب از بالا، چینش نامتعادل البسه داخل دستگاه می‌تواند باعث لرزش حین مرحله چرخش تند شود.

بنابراین البسه را یکنواخت بچینی.

هم‌چنین بالانس دستگاه هایی که دربشان از مقابل باز می شود را هر چند ماه یک‌ بار بررسی کنید.

زیرا این مدل‌ها سرعت چرخش بسیار بالاتری نسبت به دیگر مدل‌ها دارند.

همیشه این قاعده را در نظر داشته باشید که میزان لباس که داخل ماشین لباسشویی می ریزید باید کمتر از ظرفیت دستگاه باشد تا لباس ها آزادانه حرکت کنند تا دستگاه کار خود را بدون مشکل انجام دهد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *