نکات مهم در رابطه با ایمنی ماشین لباسشویی + رفع ایرادات ماشین لباسشویی

نکات مهم در رابطه با ایمنی ماشین لباسشویی:

مهمترین نکته در رابطه با ایمنی ماشین لباسشویی، خصوصا در این ایام که قطعی برق زیاد شده است و جریان برق دارای نوسانات بسیاری است، استفاده از یک محافظ است. به این دلیل که حتی زمانی که لباسشویی خاموش باشد و پریز آن در برق باشد، احتمال سوختن بورد آن وجود دارد.

قبل از ریختن لباس در لباسشویی، باید جیب های آن را به دقت نگاه کرد که چیزی در آن ها باقی نمانده باشد. این کار برای ایمنی ماشین لباسشویی و جلوگیری از خراب شدن آن بسیار مؤثر است.لباس هایی که دکمه و سرزیپ بزرگ دارند را به صورت برعکس در لباسشویی قرار بدهند، زیرا ممکن است در دور خشک کن، دکمه و سرزیپ لاستیک را پاره کنند یا خود دکمه ها و سرزیپ کنده بشوند و پمپ را بسوزانند.

نکته ای دیگر در رابطه با ایمنی ماشین لباسشویی این است که جنس لباس ها یا فقط باید پلاستیکی باشد یا فقط پشمی، زیرا لباس های پشمی آب بیشتری به خود می گیرند و لباس های پلاستیکی آب کمتر.

herosolomachinebluewhitewall 1024x576 - نکات مهم در رابطه با ایمنی ماشین لباسشویی + رفع ایرادات ماشین لباسشویی

اگر لباس هایی با جنس پشمی و پلاستیکی همزمان در لباسشویی ریخته بشوند، در دور خشک کن ماشین لباسشویی یه طرفه می چرخد، زیرا لباس های پشمی سنگین تر هستند و لباسشویی نمی تواند تعادل را حفظ کند.

اگر حجم لباس های ریخته شده در لباسشویی خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، باعث لرزش زیاد ماشین لباسشویی می شود. فارق از نوع مواد شوینده، چه پودر باشد و چه مایع، باید قبل از ریختن در ماشین لباسشویی، باید رقیق و در آب کاملا حل بشود.

به دو دلیل شما باید این کار را انجام بدهید؛ 1- جرم کمتری به مرور زمان در لباسشویی رسوب می کند. 2- لباس ها نیز بسیار تمیز تر شسته می شوند. نهایت حجم ریختن پودر یا مایع نیز دو پیمانه می باشد، زیرا حجم بیشتر از آن هیچ فایده ای ندارد و حتی تأثیر عکس هم می گذارد و به مرور زمان باعث ایجاد جرم بیشتری می شود.

فاصله بین هربار استفاده از لباسشویی، حداقل باید 2 ساعت باشد تا  تمام قطعات سرد شوند و آسیبی به ماشین نرسد. اگر این نکته را رعایت نکنید، به مرور زمان باعث آسیب به ماشین می شود.

برای مشاهده قیمت انواع ماشین لباسشویی کلیک کنید.

طریقه جرم گیری ماشین لباسشویی:

Machine descaler 1024x683 - نکات مهم در رابطه با ایمنی ماشین لباسشویی + رفع ایرادات ماشین لباسشویی

دو روش برای جرم گیری لباسشوی وجود دارد.

1- استفاده از مواد و قرص های جرم گیر صنعتی:

اگر به صورت پودر باشد، در جا پودری و اگر به شکل قرص باشد، در خود لباسشویی انداخته شود.

2- استفاده از دو لیوان سرکه سفید و یک قاشق چایخوری جوش شیرین:

این دو را با هم مخلوط کرده و در جاپودری ریخته و در دمای 90 درجه، اجازه دهید به مدت یک ساعت لباسشویی روشن بماند. در آخر لاستیک دور ماشین لباسشویی را تمیز کرده و فیلتر جا پودری را باز کرده و تمیز کنید.

این جرم گیری به میزان استفاده مصرف کننده بستگی دارد. اگر در هفته بیشتر از سه چهار بار از لباسشویی استفاده می کنید، هر دو الی سه ماه این کار باید انجام شود. اگر کمتر از لباسشویی استفاده می کنید، هر پنج الی شش ماه این کار را انجام دهید.

برای اینکه از جرم دار شدن در آینده جلوگیری کنیم، باید طریقه پودر ریختن خود را درست انجام بدهیم.

اگر حجم لباس (حجم لباسشویی) زیاد است، مثلا حجم لباسشویی پنج یا شش کیلو است، پودر یا مایع نهایتا دو پیمانه باشد. درضمن حتما قبل از ریختن در جاپودری با آب رقیق کنید تا از جرم دار شدن جلوگیری کنید.

رفع ایرادات ماشین لباسشویی:

man in a kitchen repairing a washing machine dv1449029 5a99a644875db900377b5e93 1024x768 - نکات مهم در رابطه با ایمنی ماشین لباسشویی + رفع ایرادات ماشین لباسشویی

در ادامه به سه روش رفع ایرادات ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت.

لرزش ماشین:

این ایراد ممکن است چند دلیل داشته باشد. اولین دلیل آن این است که جای لباسشویی تراز نباشد و باعث تکان خوردن ماشین لباسشویی بشود. دلیل دیگر آنکه همزمان از لباس هایی با جنس پشمی و پلاستیکی در لباسشویی استفاده کرده و باعث بر هم خوردن تعادل لباسشویی بشود.

دلیل دیگر آن نیز این است که حجم لباس های ریخته شده در لباسشویی خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد و باعث بر هم خوردن تعادل لباسشویی بشود. آخرین احتمال هم آن است که کمک فنر ها فرسوده و خراب شده باشند.

چون کمک فنر ها یک وسیله مصرفی هستند و با گذشت زمان باید آن ها را تعویض کرد.

تمیز نشستن لباس ها:

دلیل اصلی و احتمالی آن این است که احتمالا دیگ ماشین لباسشویی کثیف شده است.مثل اینکه شما بخواهید در یک تشت آب کثیف لباس بشویید. هر چقدر شما پودر و یا مایع اضافه کنید، مشکلی را برطرف نمی کند. راهکار آن جرم گیری دیگ است که در بالاتر به آن اشاره کردیم.

نوع برنامه نیز در این امر مؤثر است.شما نمی توانید لباس های پشمی را در برنامه لباس های پلاستیکی یا کتان بشویید، زیرا هم به بافت لباس آسیب میزند و هم باعث تمیز شسته نشدن آنها می شود.

آبدار بودن لباس ها بعد از اتمام کار لباسشویی:

در این موارد احتمالا لوله خروجی گرفته شده، کثیف شده و خوب تخلیه نمی کند.چه جایی که به فاضلاب وصل می شود و چه خود لوله که از ماشین لباسشویی بیرون آمده است.

احتمال دیگر این است که ممکن است چیزی در پمپ گیر کرده باشد و به خوبی تخلیه نکند و یا پمپ خراب شده باشد و کار خود را به درستی و کاملا انجام ندهد، یعنی تا آخر تخلیه نمی کند و اواسط کار تخلیه آن متوقف می شود و از آن به بعد آب را بر می گرداند و لباسشویی هر چه خشک کند فایده ای نخواهد داشت.

برای رفع این مشکل، اولین کار، باز کردن فیلتر تخلیه پمپ و تمیز کردن آن می باشد.اگر با تمیز کردن پمپ مشکل برطرف نشد، باید پمپ را عوض کنند.

 

همچنین بخوانید: بایدها و نبایدها در شستشوی لباس در خانه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *