8 مورد رایج در مورد خرابی ماشین ظرفشویی / رفع مشکل خرابی ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یک دستگاه و کالای تقریبا لوکس است که کار شستشوی ظروف را انجام می دهد.در این مقاله می خواهیم به خرابی ماشین ظرفشویی بپردازیم که حل این مشکلات در ماشین های ظرفشویی همیشه به معنای تماس تلفنی با تعمیرکار ماشین ظرفشویی نیست ، بلکه چندین راه ساده و واضح وجود دارد که می توانید آنها را چک کرده و خودتان مشکلات دستگاه را رفع کنید. اما در صورتی که نتوانستید این مشکلات را برطرف کنید برای تعمیر ماشین ظرفشویی ، می‌توانید از تعمیرکاران حرفه ای خدمات پشتیبان کمک بخواهید .

در ادامه به ذکر برخی از رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی و طریقه برطرف کردن این مشکلات پرداخته ایم تا به شما در رفع این عیوب کمک کنیم.

Untitled 1 3 - 8 مورد رایج در مورد خرابی ماشین ظرفشویی / رفع مشکل خرابی ماشین ظرفشویی

معرفی انواع رایج ‌عیوب و رفع خرابی ماشین ظرفشویی

1. عدم تخلیه

این مشکل احتمالاً یکی از شایع ترین نقص های ماشین ظرفشویی می باشد که معمولاً به دلیل مسدود شدن لوله سینک یا شیلنگ تخلیه می باشد. شما خودتان می‌توانید این مشکل را بررسی کرده و در صورتی که نیاز به جایگزینی باشد باید از یک متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

2. تمیز نشستن ظرف ها

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات که راه حل آن بسیار ساده است ، این است که به نظر می رسد ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز شستشو نمی دهد. این مشکل ممکن است به خاطر برخی از خطاهای ساده کاربر به عنوان مثال استفاده از مواد شوینده خیلی کم یا استفاده از مواد شوینده ارزان یا قدیمی در ماشین ظرفشویی باشد . دلیل دیگر می تواند عدم امکان فضای کافی بین ظروف هنگام بارگیری باشد . اگر مطمئن هستید که تمامی این کارها را به درستی انجام داده اید ، وقت آن است که برخی از عملکرد های ساده دستگاه را بررسی کنید . شما باید مطمئن شوید که بازوهای اسپری می توانند به راحتی حرکت کنند ، در غیر این صورت ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. بررسی کنید که واشر محفظه تخلیه فوقانی در محل محکم باشد . در صورت شل شدن ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

چرخه شستشو را با استفاده از مواد شوینده ماشین ظرفشویی و بدون ظروف اجرا کنید.

3. ماشین ظرفشویی همیشه پر از آب است

این مشکل احتمالاً ناشی از پمپ تخلیه معیوب یا موتور خراب می باشد که هر یک از این مولفه ها ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشند.

4. نشتی دادن ماشین ظرفشویی

هنگامی که آب از زیر ماشین ظرفشویی به داخل آشپزخانه می ریزد اگر مشکل ماشین ظرفشویی سریع تشخیص داده نشود می‌تواند یک مشکل بزرگ ایجاد کند . مواردی که باید بررسی کنید این است که آیا شلنگ تخلیه پاره شده است؟ آیا پمپ دچار مشکل شده است و یا آیا واشر درب به‌ درستی کیپ می شود؟

برخی از این قطعات به راحتی قابل تعویض هستند ، به عنوان مثال واشر درب را به راحتی می‌توانید تعویض کنید در حالی که برخی دیگر ممکن است به کمک افراد حرفه ای نیاز داشته باشند.

5. بوی بد ماشین ظرفشویی

اگر بوی بد در آشپزخانه خود را در ماشین ظرفشویی ردیابی کرده باشید ، این مسئله با مواد غذایی یا چربی هایی که در داخل آن به دام افتاده اند ایجاد می شود . برای رفع این مشکل صفحه کشش بازوهای اسپری و لبه پایینی درب را بررسی کنید. در صورتی که مشکل از هیچ کدام از آن ها نبود یک چرخه کامل شستشو بدون ظروف را انجام دهید.

6. شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی کامل نشده یا مدت زیادی طول می کشد‌‌‌

برای برطرف کردن این مشکل باید ترموستات ، عنصر گرمایش و موتور تایمر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کنند.

7. پس از شستشو ظروف دارای لکه می باشند

این مسئله می‌تواند آزاردهنده باشد . معمولاً در این حالت مشکل مکانیکی نیست. اگر شما در یک منطقه ای زندگی می کنید که آب سخت دارد در این صورت ممکن است لازم باشد از محصولی برای کمک به شستشو استفاده کنید به عنوان مثال می توانید از سرکه بر روی یک پارچه استفاده کرده و با آن ظروف را تمیز کنید تا لکه های آنها از بین برود. همچنین می توانید تنظیمات شستشوی دستگاه خود را برای کاهش مشکل تنظیم کنید و از یک شستشوی دمای پایین تر استفاده کنید.

8. ماشین ظرفشویی روشن نمی شود

برای بررسی این مشکل به پریز برق ، کابل اتصال ، فیوزها و قطع کننده های مدار نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که اتصالی نداشته و یا از بین نرفته اند . مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی شما به طور صحیح وصل شده باشد و سیم کشی آن را از نظر آسیب بررسی کنید . گزینه دیگری که می تواند باعث شود تا ماشین ظرفشویی روشن نشود این است که دارای یک قفل درب معیوب باشد اگر درب ماشین ظرفشویی به درستی بسته نشده باشد ماشین ظرفشویی روشن نمی شود.

برای رفع خرابی ماشین ظرفشویی و تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران ، به کجا مراجعه کنیم ؟

همانطور که گفته شد ، چنانچه ظرفشویی به دلیل معیوب بودن قطعات دچار خرابی باشد لازم از از تعمیرکار مجرب برای سرویس و تعمیر آن کمک بگیرید .

چنانچه ساکن تهران هستید  ، می توانند با یک تماس ، از خدمات پشتیبان برای نصب ، تعمیر و راه اندازی دستگاه خود کمک بگیرند .