9 نکته طلایی در صرفه جویی انرژی لباسشویی

چگونه هنگام استفاده از ماشین لباسشویی در میزان مصرف برق صرفه‌جویی کنیم؟ احتمالا این سوال برای خیلی افراد پیش آمده باشد. موضوعی که همواره در صرفه جویی انرژی لباسشویی مطرح است این است که در ساعات اوج مصرف، وسایل برقی پرمصرف را نباید روشن کرد.

جهت صرفه‌جویی در مصرف برق در استفاده از لباسشویی همراه ما باشید تا برخی نکات مفید را ارائه دهیم.

Untitled 1 - 9 نکته طلایی در صرفه جویی انرژی لباسشویی

بهترین نکته صرفه‌جویی در مصرف انرژی برای ماشین لباسشویی استفاده از آب سرد برای شستشوی روزانه است. یک ماشین لباسشویی متوسط ​​حدود ۶۰ درصد از توان خود را برای گرم کردن آب مصرف می‌کند. بنابراین، اگر از آب معمولی برای شستن لباس‌های خود استفاده کنید، در قبض برق بسیار صرفه‌جویی خواهید کرد.

۹ نکته در رابطه با صرفه جویی انرژی لباسشویی

۱. از آب سرد استفاده کنید

امروزه بیشتر ماشین لباسشویی‌ها دارای قابلیت گرم کردن آب می‌باشند. با توجه به اینکه این ویژگی مصرف برق ماشین لباسشویی را بالا می‌برد لذا جهت صرفه جویی در مصرف برق برای شستشوی روزانه بهتر است کمتر از این ویژگی استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر یک ماشین لباسشویی در صورت استفاده از آب در دمای ۳۰ یا ۴۰ درجه سانتیگراد حدود ۰.۲۱ کیلووات ساعت تا ۱ کیلووات ساعت برق مصرف کند، در دمای ۹۵ درجه سانتیگراد، مصرف برق تا ۲.۳۰ کیلووات ساعت افزایش می‌یابد.

این تقریباً ۱.۵ برابر مصرف انرژی بیشتر از شستشوی سرد است. بنابراین برای شستشوی منظم از آب سرد استفاده کنید.

۲. کاهش تعداد چرخه شستشو

بهتر است منتظر بمانید تا لباس های کافی را جمع آوری کنید تا ماشین لباسشویی خود را کاملاً پر کنید، این کار تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی را کاهش می‌دهد و در نتیجه در قبض برق صرفه جویی می‌کند.

به یاد داشته باشید که ماشین لباسشویی شما بدون توجه به اندازه بار، تقریباً همان مقدار انرژی مصرف می‌کند، بنابراین هر بار که از آن استفاده می‌کنید آن را پر کنید.

۳. از شستشوی سریع استفاده کنید

مهم نیست که چقدر سعی می‌کنیم چرخه شستشوی خود را کاهش دهیم، همیشه با دسته کوچکی از لباس ها روبرو می‌شویم که باید به صورت اضطراری بشوییم. در این صورت می‌توانیم از ویژگی شستشوی سریع ۱۵ دقیقه یا ۳۰ دقیقه (اگر در ماشین لباسشویی موجود است) برای کاهش زمان شستشو استفاده کنیم.

۴. از حالت Eco Mode یا Speed ​​Perfect استفاده کنید

اکثر ماشین لباسشویی های موجود امروزی دارای حالت صرفه جویی در مصرف انرژی مانند حالت eco mode یا speed perfect هستند که به شما امکان می‌دهد بهترین تمیز کردن ممکن را با کمترین مصرف انرژی داشته باشید. اگر ماشین لباسشویی شما چنین حالت صرفه جویی در مصرف برق را دارد، تا حد امکان از آن استفاده کنید.

اگر برخی از امکانات لباسشویی شما به درستی کار نمی‌کنند و نیاز به بررسی توسط یک متخصص دارند می‌توانید از کارشناسان باتجربه خدمات پشتیبان کمک بگیرید.

این شرکت با برخورداری از تکنیسین‌های حرفه ای تمامی برندهای لباسشویی اعم از خارجی و ایرانی را تعمیر می‌کنند.

washing machines colours energy efficiency chart white background 3d rendering 476612 3121 950x633 - 9 نکته طلایی در صرفه جویی انرژی لباسشویی

۵. لکه های سخت را با لکه بر پاک کنید

اگر لکه های سختی روی لباس وجود دارد، لباس را از قبل به مدت نیم ساعت در آب خیس کنید و قبل از قرار دادن آن در ماشین لباسشویی از مقداری لکه بر استفاده کنید تا لکه ها را پاک کنید. این باعث تمیز کردن بهتر، کاهش تعداد چرخه شستشو و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

۶. از مواد شوینده مناسب استفاده کنید

اگر از مواد شوینده ای که بیش از حد کف تولید می‌کنند استفاده کنید، ماشین لباسشویی شما مجبور است بارها و بارها آبکشی کند و آب و برق را هدر دهد. بنابراین بهتر است با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود ، توصیه های کارخانه سازنده در این زمینه را بررسی کنید و بهترین ماده شوینده را انتخاب کنید.

۷. از حالت های مختلف شستشو استفاده کنید

ماشین لباسشویی های مدرن دارای حالتهای شستشوی مختلف هستند، اساساً برای هر نوع پارچه حالت های شستشو وجود دارد، اما اکثرا ما از قابلیت شستشوی روزانه برای تمیز کردن انواع لباس ها استفاده می‌کنیم.

پس بهتر است متناسب با برند لباسشویی خود و با استفاده از دفترچه راهنما بهترین حالت برای شستشو را انتخاب کنید، به این ترتیب تمیز کردن بهتر و مصرف برق کمتری خواهید داشت.

۸. منبع تغذیه را خاموش کنید

همه ما عادت داریم لباس‌ها را در ماشین لباسشویی قرار دهیم، به کارهای روزمره خود مشغول شویم و بعد از دو ساعت بیاییم تا ماشین لباسشویی را خاموش کنیم.

درست است که امروزه ماشین لباسشویی ها اتوماتیک هستند و به طور خودکار خاموش می‌شوند اما تا زمانی که آنها را به طور کامل خاموش نکنید همچنان در حالت آماده به کار هستند.

در حالت آماده به کار، ماشین لباسشویی مقدار کمی برق مصرف می‌کند. بنابراین بهتر است پس از اتمام شستشو، برق لباسشویی را قطع کنید.

۹. خرید ماشین با مصرف انرژی بهینه

اگر ماشین لباسشویی شما قدیمی شده و یا به هر دلیلی قصد تعویض آن را دارید بهتر است دستگاهی تهیه کنید که مصرف انرژی بهینه ای داشته باشد