8 نکته کلیدی قبل از انتخاب و خرید جاروبرقی + راهنمای خرید جاروبرقی

جاروبرقی از جمله وسایل اساسی خانه محسوب می‌شود که این روزها به دلیل وضعیت اقتصادی خرید یک مدل کارآمد و باکیفیت آن بسیار پرخرج است. بنابراین مشتریان هنگام خرید این وسیله باید نهایت دقت را داشته باشند، زیرا ممکن است با وجود هزینه کردن زیاد، خیلی زود نیاز به تعمیر جاروبرقی پیدا کنند.

Untitled 1 2 - 8 نکته کلیدی قبل از انتخاب و خرید جاروبرقی + راهنمای خرید جاروبرقی

خرید جاروبرقی برخلاف تصور اغلب مردم به این راحتی نیست و با توجه به پرکاربرد بودنش باید چند نکته کلیدی را در نظر داشت تا حداقل چندین سال بعد از خرید، نیازی به پیدا کردن تعمیرکار و پرداخت هزینه تعمیر جاروبرقی نباشد.  معمولا خانواده‌ها هنگام خرید جاروبرقی به برند و قیمت آن توجه دارند و نکاتی مثل کارکرد، میزان مصرف برق، نوع کاربرد و … را در نظر نمی‌گیرند.

نکات مهم در انتخاب جاروبرقی مناسب

خیلی از جاروبرقی‌ها برای محیط‌های بزرگ قابل استفاده هستند و خرید آن‌ها برای خانه‌های معمولی چندان مناسب نیست. بعضی از آن‌ها برای جارو زدن کف و پارکت‌ها کاربرد دارند و برخی هم برای فرش‌ها مناسب هستند. به هر حال هنگام خرید این وسیله برقی باید این نکات را در نظر گرفت. علاوه بر این نکته، هفت نکته کلیدی دیگر هم وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

توان موتور

یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید جاروبرقی توجه به توان موتور آن است. اغلب جاروبرقی‌های معمولی بین هزار و 400 تا 2 هزار و 500 وات قدرت دارند. هر چه توان موتور یک جاروبرقی بیشتر باشد، قدرت آن بالاتر خواهد بود. معمولا برای مصرف عادی توان موتور هزار و 700 تا 2 هزار وات کافی است.

وزن جاروبرقی مهم است

توجه به وزن جاروبرقی، یکی دیگر از نکاتی است که هنگام خرید این وسیله باید به آن توجه داشت. بعضی از جاروبرقی‌ها دارای وزن زیاد یا لوله سنگین هستند که هنگام نظافت، حمل و کشیدن آن‌ها بسیار سخت و خسته کننده است. همین موضوع باعث ایجاد درد در ستون فقرات، دردهای عضلانی و … می‌شود. بنابراین هر چه وزن جارو کمتر باشد، استفاده از آن راحت‌تر خواهد بود.

Vacuum Cleaner Repair Store - 8 نکته کلیدی قبل از انتخاب و خرید جاروبرقی + راهنمای خرید جاروبرقی

صدای جاروبرقی

هنگام خرید جاروبرقی بهتر است یکبار به طور کامل و بادقت تست برقی این وسیله انجام شود. میزان صدای جاروبرقی با کشش و کارایی آن ارتباط دارد. اما مدل‌های جدید جاروبرقی‌ به نسبت گذشته سروصدای کمتری ایجاد می‌کنند. بعضی برندهای معروف، جاروبرقی را با تنظیمات بی‌صدا تولید کرده‌اند، البته همین ویژگی باعث افزایش قیمت این محصول می‌شود.

به طول سیم توجه کنید

برخی از جاروبرقی‌های بازار تمامی موارد ذکر شده را دارند، اما طول سیم آن‌ها غیراستاندارد و کوتاه است. این موضوع نیز باعث دشواری کار و نظافت منزل خواهد شد، بنابراین بهتر است جاروبرقی خریداری شود که طول سیم استاندارد دارد. طول استاندارد سیم بین 6 تا 9 متر است.

قابلیت مکش مایعات

ورژن‌های قدیمی جاروبرقی فقط قابلیت جارو کردن فرش و جامدات را داشتند. اما نوع‌های جدید جاروبرقی علاوه بر مکش گرد و خاک و انواع جامدات، مایعات را نیز جمع می‌کنند. حتی برخی مدل‌ها قابلیت جمع آوری بنزین و روغن روی سطوح را دارند. جاروبرقی‌های هوشمند می‌توانند انواع مایعات از جامدات را تفکیک کنند.

نوع چرخ جاروبرقی

جاروبرقی هنگام استفاده دائما حرکت داده می‌شود به همین دلیل باید دارای چرخ‌های مناسبی باشد. اندازه چرخ‌ها معمولا به انعطاف پذیری آن و جارو کردن آسان کمک می‌کند.

%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1 %D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C - 8 نکته کلیدی قبل از انتخاب و خرید جاروبرقی + راهنمای خرید جاروبرقی

فیلتر تصفیه هوا

انواع جاروبرقی‌ها به فیلتر تصفیه هوا مجهز هستند، اما برخی از آن‌ها چند فیلتر قوی دارند که باعث جذب گرد و غبار و عدم بازگشت آن‌ها به هوا خواهد شد. فیلترهای جدید چهار لایه هپا میزان گرد و غبار را تا حد زیادی کاهش داده و هوای خروجی جاروبرقی را تصفیه می‌کند.

اگر جاروبرقی خراب شد چه کنیم؟

اگر به موارد مذکور هنگام خرید جاروبرقی توجه نشود، در نتیجه خیلی زود این وسیله خراب شده و اصطلاحا خرج برمی‌دارد. اما در صورتی که قبلا بدون در نظر گرفتن این مسائل جارو برقی را خریداری کرده‌اید و اکنون عملکرد این وسیله به خوبی سابق نیست، حتما به فکر سرویس آن و مراجعه به تعمیرکار باشید. البته برای تعمیر جاروبرقی یا سرویس آن نیازی به مراجعه حضوری نیست. شما می‌توانید با چند کلیک تعمیرکار متخصص این وسیله را از خدمات پشتیبان درخواست کرده و به خانه بیاورید. تعمیرکاران خدمات پشتیبان با مشاهده جاروبرقی و عیب یابی، مشکل آن را اعلام کرده و هزینه تعمیر جاروبرقی را به صورت منصفانه دریافت خواهند کرد. ضمنا از طریق تماس با کارشناسان یا ثبت مشکل در سایت، امکان آگاهی از هزینه تعمیر جاروبرقی وجود دارد.