در این مطلب می خواهیم نقشه سیمکشی ماشین لباسشویی ارج را به شما ارائه دهیم.

سیم کشی ماشین لباسشویی ارج 300x270 - نقشه سیمکشی لباسشویی ارج

با استفاده از نقشه سیمکشی ماشین لباسشویی ارج می توان عیب یابی سیم کشی های لباسشویی ارج و تعمیرات قسمت های برقی آن را انجام داد.

10% تخفیف بیشتر خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ارج تهران

تنها کافیست در زمان تماس بفرمایید از طریق سایت اقدام به درخواست داشته اید تا از 10 درصد تخفیف ویژه برخوردار شوید.
شما همشهریان عزیز می توانید از همه مناطق تهران از ساعت 9 الی 22 با استفاده از شماره تماس و یا سفارش خدمات آنلاین، از خدمات پشتیبانی، تعمیر و یا مشاوره تیم ما بهره مند شوید.

عدم بالانس و لرزش لباسشویی ارج

علت لرزش لباسشویی ارج بر اساس محل نصب لباسشویی ارج و نحوه قرار دادن لباس‌ها متغیر است. یافتن علت لرزش ماشین لباسشویی برای انتخاب یک روش مناسب در تعمیر لرزش لباسشویی ارج یک امر ضروری و مهم است. خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی ارج یا تراز نبودن محل قرارگیری ماشین لباسشویی بیشترین احتمال را در تشخیص علت لرزش ماشین لباسشویی را به خود اختصاص داده‌اند. عیب یابی و یافتن علت لرزش ماشین لباسشویی که برخی مواقع با صدای زیاد همراه بوده؛ برای استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی ضرورت دارد. دلیل لرزش و تکان خوردن در ماشین لباسشویی‌های جدید و قدیمی تحت تاثیر عوامل بیرونی و داخلی دستگاه مورد بررسی قرار گرفته است.

علت لرزش لباسشویی ارج:

علت لرزش لباسشویی ارج که در برخی مواقع با سر و صدای زیاد همراه بوده می‌تواند یک نقص فنی کلی یا دلایل کوچکی مثل محل قرارگیری نامناسب باشد. خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی، بارگیری نامنظم لباس‌ها و تراز نبودن محل نصب ماشین لباسشویی اصلی ترین علت لرزش ماشین لباسشویی می‌باشند. علت لرزش لباسشویی در طولانی مدت می‌تواند بر نحوه عملکرد کلی دستگاه تاثیر منفی داشته باشد. بنابراین تشخیص اینکه این ایراد از نقص پیش آمده در کدام قسمت ماشین لباسشویی ارج نشئت گرفته بسیار مهم است. تعمیر لرزش لباسشویی ارج پس از یافتن علت لرزش دومین موردی بوده که در این حالت باید با حساسیت بیشتری به آن پرداخته شود.

جدا شدن وزنه‌های بالانس ماشین لباسشویی ارج:

این قطعات که وظیفه بالانس بودن لباسشویی ارج را بر عهده دارند، برخی مواقع با مشکل عدم اتصال به محل قبلی مواجه می‌شوند. این ایراد علت لرزش ماشین لباسشویی است. برای رفع این مشکل وزنه‌های جدا شده را با اصول تعیین شده به جایگاه اصلی برگردانید.

معیوب شدن قطعات تعبیه شده در مخزن لباسشویی ارج:

تکان خوردن لباسشویی ارج و لرزش‌های ایجاد شده در این دستگاه برخی مواقع تحت تاثیر آسیب دیدگی قطعات نصب شده در مخزن لباسشویی است. بعنوان نمونه از کار افتادن قطعه بلبرینگ علت لرزش ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف است.

معیوب شدن قطعه فولی علت لرزش لباسشویی ارج:

خراب شدن قطعه فولی که از آن تحت عنوان فلکه آبکشی یاد می‌شود، از دلایل لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی در هنگام فعالیت است. در این شرایط تعمیر لرزش لباسشویی از طریق بازبینی وضعیت این قطعه توسط تعمیرکار مجاز لباسشویی ارج در مشهد صورت می‌گیرد.

مشکل در قطعه تاخو دلیل لرزش لباسشویی ارج:

تنظیم جریان برق مورد نیاز در لباسشویی ارج تحت فعالیت قطعه تاخو تامین می‌شود. خراب شدن این قطعه بهم خوردن تنظیمات برق رسانی و در نتیجه لرزش دستگاه را به همراه دارد. تعمیر لرزش لباسشویی در این شرایط با بررسی اتصالات برق توسط سرویسکار مجاز لباسشویی ارج همراه است.

تراز نبودن دستگاه علت لرزش لباسشویی ارج:

تراز نبودن لباسشویی ارج در اثر نصب غیر اصولی از دلایل لرزش و تکان خوردن دستگاه طی فرآیند شستشوی لباس است. تعمیر لرزش لباسشویی در این حالت با تراز کردن لباسشویی همراه بوده که با تجهیزات مخصوص و تحت نظارت افراد متخصص و ماهر سما سرویس انجام می‌شود.

خرابی کمک فنر لباسشویی ارج و لرزش آن:

بروز آسیب دیدگی در کمک فنر لباسشویی ارج که مختص مدل درب از جلو این دستگاه بوده علت لرزش لباسشویی می‌باشد. کمک فنر در حالت عادی مانع تکان خوردن بی مورد دیگ شستشو شده و لرزش را تا حد زیادی کاهش می‎دهد. علاوه بر این مورد دیگ لباسشویی ارج با فنرهای نگهدارنده مخصوص ثابت نگهداشته شده است. بروز مشکل در این کمک فنرها لرزش دیگ شستشو در نتیجه تکان خوردن لباسشویی را به دنبال دارد. تعمیر لرزش لباسشویی در این حالت با تعمیر و تعویض کمک فنر در سیستم ماشین لباسشویی صورت می‌گیرد.

Washing machine resonance - نقشه سیمکشی لباسشویی ارج

آبریزی و نشتی لباسشویی ارج

نشتی آب از زیر لباسشویی ارج:

برای اینکه از نشتی و آبریزی لباسشویی ارج خود مطلع شوید دستگاه را روشن و یک سیکل از شست و شو را انتخاب کنید و با دقت اطراف لباسشویی به خصوص قسمت های پشتی و زیر آن را مورد بررسی قرار دهید. اطراف درب را از این بررسی از قلم نندازید. اگر آبریزی در ابتدای شست و شو باشد و پس از سپری شدن چند دقیقه اول سیکل شست و شو، آبریزی قطع شود، میتوان گفت نشتی آب دلیل معیوب بودن یکی از موارد زیر میباشد.

شیلنگ تخلیه لباسشویی ارج:

شیلنگ تخلیه و شیلنگ ورودی از مواردی مهم مورد استفاده برای ماشین های لباسشویی هستند که همین دو ابزار می تواند یکی از پیش پا افتاده ترین علل نشتی ماشین لباسشویی ارج باشند. همانطور که می دانید شیلنگ تخلیه در قسمت عقب لباسشویی قرار دارد و قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که اتصال این شلنگ با شیلنگ ورودی به خوبی انجام شده است.

یکی دیگر از دلایل آبریزی و نشتی لباسشویی ارج، خراب شدن سوپاپی است که ورودی این دو شیلنگ را به وان متصل می کند. برای اینکه علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی را به راحتی پیدا کنید، می توانید به سایش و یا پارگی شلنگ ها را بررسی کنید و همچنین سیفون یا مونتاژ تزریق باطری که از اجزای سیستم ورودی آب هستند بررسی نمائید.

پمپ تخلیه لباسشویی ارج:

همانطور که از اسم این بخش مشخص است، برای تخلیه آب ماشین لباسشویی بوده و یکی از بخش های مهم این دستگاه برقی محسوب می شود. پمپ تخلیه می تواند به 3 صورت تسمه ای، درایو مستقیم و یا الکتریکی در لباسشویی به کار رود و یکی دیگر از علل نشت آب از زیر لباسشویی نیز همین بخش می تواند باشد. محل قرارگیری پمپ تخلیه معمولا در قسمت پایی و جلویی ماشین لباسشویی ارج بوده و یا به درایو متصل می شود.

دریچه ورودی آب لباسشویی ارج:

کنترل ورود آب سرد و گرم به داخل لباسشویی بر عهده دریچه ورودی می باشد که در قسمت پشت لباسشویی به صورت شیر قرار گرفته و با اسفاده از شیلنگ وارد دستگاه می شود. دریچه و شلنگ متصل به آن باید فاقد ترک خوردگی و آسیب دیدگی باشند تا باعث نشتی و آبریزی از لباسشویی نشود. قبل از بررسی این قسمت حتما برق دستگاه باید قطع باشد.

لاستیک دور درب لباسشویی ارج:

لاستیکی در دور درب لباسشویی ارج به کار رفته؛ به مرور زمان بخاطر دلایل مختلفی چون فرسوده، سوراخ و یا پاره شدن ممکن است باعث نشتی آب از اطراف درب به بیرون شوند. اگر لاستیک درب (دستگاه) دچار یکی از موارد فرسودگی یا پاره شدن شد، باید حتما آن را تعویض کنید. یکی از دلایل دیگر که مخصوص به درب لباسشویی است، قفل نشدن آن است که با مواجه شدن با این مورد باید قفل درب را تعویض کنید.

شما با داشتن نقشه سیمکشی لباسشویی ارج می توانید برخی از مشکلات سطحی به وجود آمده را خودتان حل کنید.