عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی (LG)

عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی (LG)

سوال این است که برای رفع چنین مشکلاتی چگونه باید عمل کنیم؟ عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی (LG) را کامل گفته ایم.

دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد که موجب نگرانی شما شود از جمله: گیر کردن یک شی فلزی درون محفظه که ممکن است درون پمپ و یا درام گیر کرده باشد، گاهی مقدار بیش از حد لباس ممکن است باعث ایجاد صدا شود.

گاهی نیز ممکن است به دلیل تراز نبودن لباسشویی این مشکل رخ دهد. این نکته نیز حائز اهمیت است که ماشین لباسشویی‌های ال جی به هنگام شستشو و به وقت شروع و پایان کار دارای صداهای آژیر مخصوص هستند که ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد. برای به تعادل رساندن و همچنین کنترل این صدا باید به صورت همزمان دو دکمه time delay و crease care را فشار دهید.

 

صدای بلند ماشین لباس‌شویی به هنگام شستشو

بهترین کار بعد از شنیدن صدای غیرعادی این است که ماشین لباس شویی را خاموش کنیم، تمام لباس‌های دورن آن را خارج و سپس محفظه را چک کنیم در صورت مشاهده شی خارجی آن را از دورن محفظه خارج کنیم، چنانچه حجم لباس‌ها زیاد است مقدار آن را کم کنیم و ماشین لباسشویی را در جایی که تراز است قرار دهیم. اگر تمامی‌موارد گفته شده چک کردید و مشکل صدا رفع نشد بهتر است از یک تعمیر کار برای تعمیر لباسشویی LG و یا سرویس لباسشویی LG کمک بگیریم.

آب دادن ماشین لباس‌شویی ال جی

یکی از دلایلی که موجب خروج آب از ماشین لباسشویی ال‌جی می‌شود مسدود شدن فیلتر تخلیه است. و اگر چنین نباشد باید شلنگ متصل به ماشین لباسشویی یا شلنگ تخلیه را چک کنیم. ممکن است شلنگ خم یا تا شده و یا فیلتر آن مسدود شده باشد. گاهی فشار کم آب سبب بروز چنین مشکلی می‌شود و گاهی نیز ممکن است آب کاملا باز نشده باشد. گاهی استفاده از مواد شوینده نامناسب و نامرغوب نیز موجب ایجاد کف بیش از حد و بیرون زدن کف و آب از ماشین لباسشویی می‌شود.

 

چگونه مانع از بیرون زدن آب از ماشین لباسشویی شویم که ما در این مقاله عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی (LG)  را کامل گفته ایم.

برای جلوگیری از این مشکل بهتر است قبل از استفاده از ماشین لباسشویی ال جی ابتدا محل اتصال شلنگ‌ها را به خوبی چک کنیم و اطمینان حاصل کنیم که در جایی تا و یا خم نشده باشد. فیلتر شلنگ ورودی و تخلیه را نیز چک کنیم. از مواد شوینده مناسب و به مقدار کافی استفاده کنیم. پس از آن شیر آب را چک کنیم که کاملا باز باشد. لوله تخلیه را باز کنیم. در نهایت اگر مشکل پیش رو با مواردی که گفته شد رفع نگردید بهترین کار برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی و یا حتی سرویس ماشین لباسشویی ال جی کمک گرفتن از متخصصین حرفه‌ای زرین سرویس است.

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی

برای این مشکل سه دلیل عمده وجود دارد که فقط یکی از موارد به دست شما حل می‌شود که آن مشکل داشتن دوشاخه و یا محافظ برق است در غیر این صورت یا به دلیل خازن پارازیت گیر است و یا برد الکتریکی یا همان تایمر ماشین لباسشویی، بنابراین پس از چک کردن دوشاخه و محافظ برق اگر نتیجه قطعی نیافتید بهترین کار مشورت با یک تعمیرکار برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی است.

 

ال جی مدل 2j3 - عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی (LG)

کارنکردن خشک کن ماشین لباسشویی ال جی

گاهی ممکن است به دلیل نوسانات برقی و یا اتصالات الکتریکی صورت گیرد. اما اگر خشک کن به خوبی کار نکرد ابتدا باید از فعال بودن کلید خشک کن اطمینان داشته باشیم و بیش از اندازه آن را پر نکنیم. در صورت رعایت این نکات ممکن است قطعاتی نظیر خازن،‌ ترموستات و یا المنت دستگاه مشکل داشته باشد که تعویض آن باید به دست یک متخصص صورت گیرد.

نچرخیدن درام ماشین لباسشویی

مشکل خیلی نگران کننده‌ای نیست چرا که ممکن به دلایلی نظیر تامین نشدن برق کافی برای دستگاه، سوختن فیوز،‌ خراب بودن دوشاخه، پر نشدن محفظه از آب به مقداری که نیاز است و در نهایت در ماشین لباسشویی‌های ال جی، اگر در ماشین لباسشویی باز باشد شروع به کار صورت نخواهد گرفت پس از بسته بودن در ماشین اطمینان حاصل کنید و موارد ذکر شده را نیز چک بفرمایید.

قفل شدن درب ماشین لباسشویی LG

پس از آن که شستشو به پایان رسید باید صفحه نمایشگر را چک کنید در صورت وجود عبارت DOOR  LOCK  ابتدا باید چند دقیقه صبر کنید. در غیر این صورت اگر درب ماشین لباسشویی شما باز نشد بهتر است با تعمیرکار مشورت کنید تا در صدد تعمیر ماشین لباسشویی ال جی شما برآید.

 

مواردی که پیش تر ذکر شد مربوط  به بدنه و فیزیک ماشین‌های لباسشویی ال جی می‌باشد. گاهی ممکن است بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی این برند ارور‌هایی را مشاهده کنید که معنی آن را ندانید در ادامه مطلب به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

locked washing machine door - عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی (LG)

 

خطاها و کدهای ارور ماشین لباسشویی ال جی LG

کد‌های ارور ماشین لباسشویی ال جی در مدل wm-w,407

ارور  CL

علت این ارور فعال بودن قفل کودک است و برای رفع آن باید یک بار قفل کودک را باز و بسته کنیم.

ارورOE

به این معنی است که تخلیه به خوبی صورت نمی‌گیرد و مشکلی وجود دارد بهتر است لوله خروجی و پمپ تخلیه را بررسی کنیم.

ارور IE

به این معنی است که مقدار آبی که برای شستشو نیاز است وارد محفظه نشده است بنابراین باید لوله ورودی را چک کنیم که مسدود و یا تا خورده نباشد همچنین چک کردن شیر ورودی نیز ضروری است.

ارور DE

این ارور برای در ماشین لباسشویی است و نشان از باز بودن آن دارد و برای رفع آن باید در را یک بار باز و بسته کرد.

ارور UE

به معنی تراز و بالانس نبودن ماشین لباسشویی در مکانی است که قرار دارد. همانطور که پیش تر اشاره شد این مسئله ممکن است تولید صدای زیاد و غیر معمولی نیز به هنگام شستشو ایجاد کند. پس بهتر از ماشین لباسشویی در مکانی قرار گیرد که توازن آن حفظ گردد.

ارور SE

یکی از ارور‌های نگران کننده است چرا که هشدار می‌دهد موتور ماشین لباسشویی دچار ایراد شده است و این یکی از ارور‌هایی است که برای  رفع آن بهتر است در صدد تعمیر ماشین لباسشویی ال جی و یا سرویس ماشین لباسشویی ال جی برآییم که البته باید از یک متخصص کمک بگیریم.

ارور CE

این ارور به موتور ماشین لباسشویی مربوط می‌شود و نشان از آن دارد که احتمالا یک اتصال کوتاه وجود دارد و برای رفع آن نیازمند به حظور تعمیرکار خواهید بود که برد موتور را بررسی کند.

ارور LE

از اختلال در کارکرد موتور خبر می‌دهد که برطرف کردن آن فقط توسط یک تعمیرکار صورت می‌گیرد.

ارور FE

به این معنی است که ماشین لباسشویی بیش از حد آب گیری کرده است بنابرین بهتر است از طریق خروجی مقدار آب را تنظیم کنیم و هیدروستات را چک کنیم.

ارور TE

نشان دهنده دمای بیش از حد آب است و برای رفع آن باید به تعمیر ماشین لباس شویی ال جی قطعه ترموستات آن روی آورد.

ارور  PE

یعنی هیدروستات ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است و باید میکرو‌سوییچ آن را باز و تعمیر کنیم.

ارور IE

خبر از اشکال در  سیستم ورودی آب می‌دهد بنابراین باید لوله ورودی آب را چک کنیم که دچار انسداد و یا پیچ خوردگی نشده باشد. شیر ورودی آب نیز بررسی شود.

ارور ماشین لباسشویی ال جی مدل wm-721n

ارورCE

در این مقاله عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی (LG)  و جریان ورودی برق به مدار الکتریکی موتور بیش از حد مجاز ماشین لباسشویی ال جی است. برای رفع آن باید ماشین لباسشویی را خاموش و دو شاخه آن را از پریز خارج کرد و پس از گذشت زمانی بیش از 10 ثانیه مجددا راه اندازی کنید.

ارور CD

پس از اتمام کار خشک کردن لباس‌ها این کد فعال می‌شود و به این معنی است که ماشین لباسشویی در حال خنک شدن است با فشار دکمه pause میتوانید این کد را از روی نمایشگر محو کنید.

ارور CL

همچون مدل قبلی به معنای قفل کودک است برای رفع آن باید به مدت سه ثانیه دکمه قفل کودک را فشار دهیم تا برطرف شود.

ارور DE

به این معنی است که ماشین لباسشویی برای شروع کار خود نمی‌تواند در را قفل کند. برای پیشگری از بروز چنین مشکلی بهتر است ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکنیم که درب آن دچار مشکل شود. در صورت بروز مشکل که یا درب ماشین لباسشویی کج شده است و یا قفل آن دچار مشکل شده است باید از یک تعمیرکار کمک بگیریم.

ارور IE

آب به میزان کافی وارد محفظه شستشو ماشین لباسشویی نمی‌شود. طبق گفته‌های پیشین باید ورودی لوله آب،‌ فشار آب و موارد مربوط به آن چک شود.

ارورهای ماشین لباسشویی ال جی مدل wm-b124s

ارورIE

همچون مدل قبلی به این معناست که آب ورودی جریان کافی را ندارد و به مقدار لازم آب وارد محفظه نشده است.

ارور UE

به توازن و تراز نبودن دستگاه اشاره دارد و برای رفع آن باید دستگاه در حالت توازن قرار گیرد.

ارور OE

یعنی تخلیه دستگاه دچار مشکل شده است و برای رفع آن باید پمپ تخلیه را بررسی کرد و مشکل موجود را رفع نمود.

ارور FE

آب از محفظه لباسشویی سرریز شده است. باید شیر برقی ورودی آب و هیدروستات را بررسی کنید.

ارور PE

می‌گوید سطح آب بالاتر از حد مجاز لباسشویی قرارگرفته است برای رفع آن باید میکروسوییچ و سنسور حساس به فشار سطح آب را چک کنیم.

ارور DE

سنسور حرارتی هیتر دچار مشکل شده است برای رفع آن نیاز به تعمیر المنت‌های حرارتی مربوط به کنترل دمای دیگ است.

ارور LE

یعنی موتور قفل کرده است تعمیرکار برای رفع این مشکل نیاز دارد که موتور را باز کند و اجزا آن را تعمیر کند.

ارورPF

به ما می‌گوید سیستم برق رسانی دچار خطا و اختلال گردیده است بنابراین باید برد الکتریکی لباسشویی چک شود.

سرویس ماشین لباسشویی ال جی

در مورد عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی (LG) قبلا اشاره کردیم که ماشین لباسشویی امروزه به یکی از کالاهای اساسی زندگی تبدیل شده است. اما ممکن از هریک از شما تجربه خراب شدن آن را داشته باشید و مدتی را به ناچار بدون آن سرکرده ‌باشید و قطعا از دیدن جمع شدن کوهی از لباس‌های چرک رنج برده‌اید. در ادامه به نکاتی اشاره شده است که با رعایت آنها می‌توانید عمر ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید.

ماشین لباسشویی را بیش از ظرفیت پر نکنیم

یکی از موارد مشکل ساز که باعث می‌شود درب ماشین لباسشویی مشکل پیدا کند و به خوبی بسته نشود پر کردن بیش از حد محفظه است. چرا که وقتی درب ماشین به خوبی بسته نشود عملیات شروع به کار (استارت) صورت نخواهد گرفت.

ماشین لباسشویی را با آب داغ شستشو دهیم

بهتر است همیشه ماشین لباسشویی  را پس از هربار شستشو تمیز کنیم تا دچار رسوب گرفتگی نشود. زیرا رسوب‌ در فعالیت لباسشویی اختلال ایجاد می‌کند.

محفظه کشویی مواد شوینده را تمیز کنیم

پس از هربار شستشو مکن است مقداری از مواد شوینده در محفظه کشویی آن باقی بماند. اگر آن را تمیز نکنیم پس از مدتی مانند رسوب در جای خود خشک می‌شود و ممکن است فرایند رسیدن مواد شوینده به محفظه شستشو را مختل کند.

فیلترهای آب

فیلتر‌های آب نیز باید هر چند وقت یک بار چک شوند تا مبادا دچار رسوب گرفتگی شده شوند. و در صورت رسوب گرفتگی باید آن را رسوب زدایی کنیم.

نصب در مکان مناسب

بهتر از ماشین لباسشویی را در مکانی نزدیک به سینک ظرفشویی یا حمام نصب نکنیم چرا که رطوبت ناشی از این مکان‌ها باعث می‌شود که برق به بدنه ماشین لباسشویی اتصال پیدا کند.

در نهایت بهتر است برای جلوگیری از نیاز به تعمیر داشتن در یک بازه زمانی 6 ماه یک بار ماشین لباسشویی را به کمک تعمیرکاران حرفه‌ای زرین سرویس، چک و سرویس کنیم اینگونه می‌توانیم نگرانی خود را نسبت به تعمیر و خراب شدن ماشین لباسشویی کاهش دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *