علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی + 5 راهکار

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پاکشوما یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای این لباسشویی در هر زمانی ممکن است پیش آید. این که چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند دلایل متفاوتی میتواند داشته باشد که ما در این مطلب علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی را توضیح می دهیم.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

قبل از بررسی علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی بخوانید

شاید هم اکنون که دارید این مطلب را میخوانید، لباسشویی وسط کار گیر کرده و یا کار لباسشویی تمام شده اما آب داخل تخلیه نشده پس قبل از متوجه شدن و بررسی ایراد باید آب داخل را تخلیه کنید تا بتوانید لباسها را بیرون بکشید و سر فرصت علت تخلیه نشدن آب را بررسی کنید.

برای تخلیه آب لباسشویی باید دریچه فیلتر را باز کنید تا آب خارج شود . در جلوی لباسشویی قسمت پایین یک دریچه فیلتر طراحی شده که با باز شدن آن آب داخل لباسشویی تخلیه می شود .

توجه داشته باشید که اگر لباسشویی داخل آشپزخانه نصب شده باید فرش یا موکت داخل آشپزخانه را بردارید و از باز بودن کفشور آشپزخانه اطمینان حاصل کنید تا آب لباسشویی که به بیرون میریزد از این مسیر تخلیه شود.

در بعضی از مدل ها برای همچین وضعیت هایی یک شلنگ کنار دریچه فیلتر آب لباسشویی طراحی شده تا از ریختن آب به کف آشپزخانه و کثیف کاری جلوگیری شود.

به این صورت که بدون باز کردن فیلتر میتوانید این شلنگ باریک را از جای خود خارج کنید و درپوش آن را بیرون بکشد و شلنگ را داخل یک لگن بگذارید تا آب داخل لباسشویی داخل لگن تخلیه شود و دیگر کف آشپزخانه یا محل نصب لباسشویی آب نریزد.

علت های تخلیه نشدن آب لباسشویی

علت عدم تخلیه آب از ماشین لباسشویی ؟ چرا لباسشویی تخلیه نمی کند ؟ چرا آب از ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود ؟ تخلیه نشدن آب لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی؟

۱_ مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی

برای تخلیه آب ماشین لباسشویی یک پمپ تخلیه آب طراحی شده که در چندین زمان حین انجام یک برنامه آب داخل ماشین لباسشویی را تخلیه میکند، برای جلوگیری آسیب به پمپ و نظافت لباسشویی یک فیلتر قبل از پمپ نصب شده تا کرک های لباسشویی و اشیاء مانند سکه، زیپ، دکمه و یا سنجاق که از لباس جدا می شوند قبل از رسیدن به پمپ و آسیب رساندن به آن متوقف شوند.

اکر این فیلتر توسط همچین اشیاء ای مسدود شود دیگر پمپ لباسشویی قادر به تخلیه آب نیست . باید فیلتر را باز کنید و آن را کاملا تمیز کنید .

۲_مسدود شدن شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه معمولا به مسیر تخلیه فاظلاب پشت لباسشویی و یا سیفون زیر سینگ ظرفشویی نصب شده گرفتگی در مسیر فاضلاب و یا سیفون زیر دیگ میتواند از تخلیه آب ماشین لباسشویی جلوگیری کند .

۳_ خرابی پمپ تخلیه آب لباسشویی

همانطور که توضیح دادیم پمپ تخلیه، وظیفه تخلیه آب ماشین لباسشویی را دارد. در بعضی موارد دیده شده که اشیاء خارج شده از لباس از فیلتر آب تخلیه عبور کرده و به پمپ رسیده اند و باعث شکستن پره های پمپ و آسیب جدی به پمپ تخلیه شده اند و یا خود پمپ در اثر کارکرد زیاد و فرسایش از کار افتاده اگر همچین مواردی پیش آید لباسشویی تخلیه نمیکند در چنین مواردی فقط باید پمپ تخلیه تعویض شود.

۴_ مسدود شدن مسیر خروجی آب زیر دیگ

در مواردی دیده شده که تکه ای از لباس یا جوراب از لبه های دیگ وارد مجاری تخلیه (جنت های لاستیکی زیر دیگ ) قبل از فیلتر شده اند و باعث مسدود شدن مسیر خروجی آب و عدم تخلیه شده است . برای خارج شدن این گونه موارد حتما باید از یک تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

۵_ خرابی برد یا تایمر لباسشویی

برد یا تایمر ماشین لباسشویی به عنوان مغز  و فرمانده اصلی لباسشویی است و دستور شروع و قطع هر قطعه ای را در زمان مشخص صادر می کنند خرابی برد یا تایمر باعث اختلال در کارکرد لباسشویی ، تخلیه نکردن آب و غیره می شود . که خرابی برد و تایمر باید توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی تست شود.

همچنین بخوانید: از بین بردن بوی رطوبت و نم‌ در لباس‌ ها + 6 راهکار

 

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پاکشوما

خراب بودن دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی پاکشوما، اولین علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

در لباسشویی‌های برند پاکشوما، دکمه‌ی مخصوص تخلیه‌ی آب با نام Rinse / Spin شناخته می‌شود که به این صورت استفاده می‌شود که پس از پایان یافتن فرایند شست و شوی لباس‌ها، باید این دکمه را فشار دهید تا آب درون دستگاه به شکل کامل تخلیه شود.

بنابراین، واضح است که در صورت خرابی این دکمه، آبی که داخل دستگاه جمع شده است تخلیه نمی‌شود.

خراب شدن این دکمه، به دلیل ارتباط مستقیم آن با فرایند تخلیه شدن آب، احتمالا ساده‌ترین علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما به شمار می‌رود؛ چرا که نیازی به تعمیرات عمیق و پیچیده‌تر وجود ندارد و تنها لازم است بخش مربوط به دکمه تعمیر شود.

مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه‌ی آب ماشین لباسشویی

بسته شدن فیلتر پمپ تخلیه نیز می‌تواند علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما باشد. علاوه بر تخلیه نکردن آب پس از تمام شدن فرایند شستشو، صدای زیاد لباسشویی نیز می‌تواند نشانه‌ی مسدود بودن فیلتر پمپ تخلیه‌ی آب در این دستگاه باشد.

مسدود شدن فیلتر پمپ دلایل زیادی دارد. اگر دستگاه شما قدیمی است و به مدت طولانی از آن استفاده کرده‌اید و از آن زیاد کار کشیده‌اید، تعویض فیلتر می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد.

همچنین، در بسیاری از مواقع، محتویات درون جیب لباس‌ها نیز در حین شستشو از جیب خارج می‌شوند و در این بخش گرفتار می‌شوند.

خراب شدن تایمر یا برد کنترل ماشین لباسشویی در علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پاکشوما

تمام دستوراتی که شما به ماشین لباسشویی می‌دهید توسط برد یا تایمر این دستگاه دریافت می‌شود.

در واقع این قطعه، مانند مغز لباسشویی عمل می‌کند و دستورات لازم را به تمامی بخش‌های دستگاه انتقال می‌دهد. پس طبیعی است که خراب بودن این قطعه می‌تواند تمامی فعالیت‌های دستگاه شما را مختل کند.

خراب بودن شیر الکتریکی علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پاکشوما

وظیفه‌ی اصلی شیر الکتریکی یا شیر برقی در این دستگاه، بررسی میزان آب وارد شده به دستگاه است.

بنابراین، در صورتی که هر گونه مشکلی با آبگیری یا تخلیه‌ی آب در ماشین لباسشویی خود دارید، این که درست کار کردن شیر الکتریکی را هم چک کنید ایده‌ی بدی به نظر نمی‌رسد.

خراب شدن میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی، آخرین علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

به دلیل مسائل ایمنی، ماشین‌های لباس شویی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فقط پس از بسته شدن کامل درب شروع به کار می‌کنند.

به همین دلیل، خراب شدن میکروسوئیچ در و بسته نشدن صحیح در می‌تواند یکی دیگر از 5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی باشد.

تعمیر لباسشویی پاکشوما

حتی اگر علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پاکشومای خود را پیدا کرده‌اید، بهتر است در نظر داشته باشید که تعمیر لباسشویی به دلیل پیچیده بودن ساختار و نحوه کار قطعات این دستگاه، کاری دشوار است.

پیشنهاد می‌شود که پیش از اقدام برای باز کردن و تعمیر ماشین لباسشویی خود، با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید و مشکل خود را برای او شرح دهید.

به این صورت، هم تعمیر لباسشویی خود را به یک متخصص سپرده‌اید و هم می‌توانید از درست انجام شدن کار مطمئن باشید.

به یاد داشته باشید که در برخی موارد، مشکل اصلی آن چیزی که به نظر می‌آید نیست و برای پیدا کردن ریشه‌ی اصلی اختلال ماشین لباسشویی باید از نظر یک تعمیرکار باتجربه استفاده کرد.

حل نکردن مشکل ماشین لباس شویی از ریشه می‌تواند در آینده باعث شود تا به قطعات لباسشویی فشار وارد شود و مشکل چند برابر شود.

 

تیم خدمات پشتیبان با داشتن متخصصان حرفه‌ای که در خصوص اکثر برندهای مشهور ماشین لباسشویی تخصص دارند، می‌تواند به شما در پیدا کردن علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما و رفع کردن آن کمک کند.

شما عزیزان می‌توانید از طریق سایت جهت دریافت خدمات تعمیر و مشاوره‌ی تخصصی اقدام کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *