آموزش کار با ماشین لباسشویی ارج

در این مقاله قصد داریم آموزش کار با ماشین لباسشویی ارج ( تمامی مدل های لباسشویی ارج  قدیمی از جمله  مدل ZF50 و 4224) را به شما عزیزان یاد بدهیم.برای اطلاع از طرز کارکرد لباسشویی ارج قدیمی، معنی حروف روی ماشین لباسشویی ارج قدیمی، برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ارج قدیمی،دکمه خشک کن ماشین لباسشویی ارج قدیمی، تایمر برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ارج قدیمی، طریقه روشن کردن ماشین لباسشویی ارج قدیمی و… با ما همراه باشید.

قبل از باز کردن بسته بندی ماشین لباسشویی ارج از سالم بودن بسته بندی مطمئن شوید و در صورت خراب بودن و یا احتمال ضربه بدون باز کردن بسته بندی با نمایندگی خدمات پس از فروش ارج تماس بگیرید.

پس از باز کردن کارتن ماشین لباسشویی بدنه و محتویات بسته بندی را کنترل کنید تا در صورت ضربه خوردن و نقص در تجهیزات و متعلقات ماشین با نزدیکترین نمایندگی خدمات پس از فروش ارج تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی را در مکانی محکم و صاف قرار داده و ترجیحا کمتر جابه جا کنید و سپس با استفاده از پایه ها آن را تراز کنید.

از قرار دادن ماشین بر روی فرش و موکت و یا هر زیر انداز دیگری اجتناب کنید.

از نصب ماشین لباسشویی در مکان هایی که لوله گاز، سیم برق و یا محصولات حرارتی در ان مکان هستند اجتناب شود.

برای شروع به کار ماشین لباسشویی برای اولین بار پس از اطمینان از اتصال آب ورودی و شیلنگ خروجی آب به فاضلاب بهتر است ابتدا به اندازه یک پیمانه پودر در قسمت جا پودری ۲ (بزرگترین بخش) ریخته و برنامه بین ۲۲۵ تا ۴۵ دقیقه را انتخاب کنیید و سپس استارت کنید تا مواد شیمیایی احتمالی موجود در ماشین کامل خارج شود .

توجه داشته باشید تمام لباسشویی ها برای شستن تمامی لباس ها برنامه دارند فقط زیاد تر بودن برنامه در اصل خرد کردن یک برنامه دیگر است.

10% تخفیف بیشتر خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ارج تهران

تنها کافیست در زمان تماس بفرمایید از طریق سایت اقدام به درخواست داشته اید تا از 10 درصد تخفیف ویژه برخوردار شوید.
شما همشهریان عزیز می توانید از همه مناطق تهران از ساعت 9 الی 22 با استفاده از شماره تماس و یا سفارش خدمات آنلاین، از خدمات پشتیبانی، تعمیر و یا مشاوره تیم ما بهره مند شوید.

آشنایی با برنامه لباسشویی ارج

نامه 1 1024x794 1 - آموزش حرفه ای و کامل کار با ماشین لباسشویی ارج

نامه 2 1024x794 1 - آموزش حرفه ای و کامل کار با ماشین لباسشویی ارج

نامه 3 1024x794 1 - آموزش حرفه ای و کامل کار با ماشین لباسشویی ارج

نامه 4 1024x794 1 - آموزش حرفه ای و کامل کار با ماشین لباسشویی ارج

نامه 5 1024x794 1 - آموزش حرفه ای و کامل کار با ماشین لباسشویی ارج

  • زمان برنامه ماشین لباسشویی ارج از A به H کم می شود.

امیدواریم مقاله آموزش کار با ماشین لباسشویی ارج برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

همچنین بخوانید: آشنایی با لباسشویی ارج

عدم آبگیری لباسشویی ارج

صافی ها و شیلنگ های تأمین آب لباسشویی ارج:

لباسشویی ارج به کمک شیلنگ های لاستیکی که برای تأمین آب ماشین لباسشویی به شیر آب شهری متصل می شوند، آبگیری را انجام می دهد. گاهی حتی طول این شیلنگ ها به 2 تا 3 متر نیز می رسد. همچنین در انتهای شیلنگ و در محل اتصال به شیر، صافی ها یا فیلترهای کوچکی وجود دارند که جهت جلوگیری از ورود رسوبات و مواد موجود در آب به داخل لباسشویی و شیر برقی، استفاده می شوند.

سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار لباسشویی ارج:

سوئیچ سطح آب ماشین لباسشویی که یک سوئیچ فشاری می باشد، ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می نماید. درواقع جریان از تایمر یا برد الکترونیکی به سوئیچ فشار و از این قطعه به شیر برقی می رسد. در صورتی که سوئیچ سطح آب ایراد داشته باشد، ممکن است پیش از رسیدن آب به مقدار مناسب جریان را از شیر برقی قطع نماید و یا از همان ابتدا اینکار را انجام دهد که در این حالت می بایست تعویض شود. بررسی سلامت سوئیچ توسط مولتی متر ممکن است که اینکار تخصصی بوده و حتما باید توسط تعمیرکار ماهر و باتجربه انجام گیرد. شما می توانید از طریق یکی از دو دکمه ی بالای صفحه اقدام به ارتباط با کارشناسان و سرویسکاران مجاز سما سرویس بفرمایید تا در اسرع وقت به محل شما برای تعمیرات حاضر شوند.

سلکتور، تایمر یا برد الکترونیکی لباسشویی ارج:

تایمر مکانیکی در مدل های قدیمی تر لباسشویی ارج استفاده می شود و در مدل های جدیدتر به جای این قطعه از برد الکترونیکی استفاده می شود. تایمر یا برد وظیفه هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلف از جمله شیر برقی را برعهده دارد که در حین مرحله آبگیری سیکل شستشو اینکار را انجام می دهد. اگر ایرادی در تایمر یا برد لباسشویی ارج وجود داشته باشد ممکن است ولتاژ لازم برای عملکرد شیر برقی به آن نرسد و آبگیری انجام نشود که راهکار موجود در این حالت تعویض تایمر یا برد است. برای تست تایمر می بایست در حین مرحله آبگیری، ولتاژ کنتاکت های تایمر یا پایانه های الکتریکی برد اندازه گیری شود. این اندازه گیری به دلیل خطر برق گرفتگی باید توسط تعمیرکار مجاز و حرفه ای انجام شود.

فشار آب:

شیر برقی لباسشویی ارج برای عملکرد صحیح خود به حداقل فشار آبی در حدود 20 psi نیاز دارد. بنابراین کم بودن فشار آب آشپزخانه در برخی موارد مانند منازل آپارتمانی می تواند مشکل ساز شده و علت نیامدن آب داخل لباسشویی ارج شما باشد.

washing machine wont drain 950x713 - آموزش حرفه ای و کامل کار با ماشین لباسشویی ارج

عدم تخلیه آب لباسشویی ارج

مسدود شدن فیلتر پمپ لباسشویی ارج:

برای تخلیه آب لباسشویی ارج یک پمپ تخلیه آب طراحی شده که در چندین زمان حین انجام یک برنامه آب داخل لباسشویی ارج را تخلیه میکند، برای جلوگیری از آسیب به پمپ و نظافت لباسشویی ارج یک فیلتر قبل از پمپ نصب شده است تا رسوبات و اجرام گوناگون قبل از رسیدن به پمپ و آسیب رساندن به آن متوقف شوند. اکر این فیلتر توسط اشیاء مسدود شود دیگر پمپ لباسشویی ارج قادر به تخلیه آب نیست و باید فیلتر را باز کنید و آن را کاملا تمیز کنید.

مسدود شدن شیلنگ تخلیه لباسشویی ارج:

شیلنگ تخلیه معمولا به مسیر تخلیه فاضلاب پشت لباسشویی ارج و یا سیفون زیر سینک ظرفشویی نصب شده گرفتگی در مسیر فاضلاب از تخلیه آب ماشین لباسشویی جلوگیری کند.

خرابی پمپ تخلیه آب لباسشویی لباسشویی ارج:

همانطور که توضیح دادیم پمپ تخلیه، وظیفه تخلیه آب لباسشویی ارج را دارد. در بعضی موارد دیده شده که اشیاء و رسوبات از فیلتر آب تخلیه عبور کرده و به پمپ رسیده اند و باعث شکستن پره های پمپ و آسیب جدی به پمپ تخلیه شده اند و یا خود پمپ در اثر کارکرد زیاد و فرسایش از کار افتاده اگر همچین مواردی پیش آید لباسشویی تخلیه نمیکند در چنین مواردی فقط باید پمپ تخلیه تعویض شود که توسط سرویسکار مجاز صورت می گیرد.

خرابی برد یا تایمر لباسشویی ارج:

برد یا تایمر لباسشویی ارج به عنوان مغز و فرمانده اصلی لباسشویی است و دستور شروع و قطع هر قطعه ای را در زمان مشخص صادر می کنند خرابی برد یا تایمر باعث اختلال در کارکرد دستگاه ، تخلیه نکردن آب و غیره می شود . که خرابی برد و تایمر باید توسط تعمیرکار مجاز لباسشویی ارج تست و بررسی شود.