آموزش تمیز کردن لاستیک لباسشویی / 4 روش برای شستن لاستیک لباسشویی

کثیف بودن لاستیک ماشین لباسشویی جز مواردی است که باعث تمیز نشدن لباس ها میشود اما نکات کاربردی برای تمیز کردن آن نگرانی شما را برطرف میکند. تمیز کردن لاستیک لباسشویی و شستن لاستیک لباسشویی اهمیت فراوانی دارد زیرا این کار سبب افزایش کیفیت کار لباسشویی می شود. علاوه بر آن لاستیک لباسشویی محل کپک ها و قارچ های فراوانیست که در صورت عدم جرمگیری سبب ایجاد بوی بد لباسشویی خواهد شد.

Untitled 1 2 - آموزش تمیز کردن لاستیک لباسشویی / 4 روش برای شستن لاستیک لباسشویی

چگونه لباسشویی را رسوب گیری کنیم؟

روش اول :استفاده از مایع سفید کننده

دستکش بپوشید و ¾ فنجان سفید کننده مایع را با 1 لیتر آب گرم ترکیب کنید و با استفاده از یک مسواک یا یک اسفنج، داخل و خارج واشر را با این محلول رقیق با دقت پاک و کاملا تمیز کنید سپس اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه محلول سفید کننده و آب روی آن بماند، بعد از گذشت این مدت لاستیک را کاملا بشویید و آن را خشک نمایید. به صورت مرتب هر چند وقت یک بار این عملیات را انجام دهید.

روش دوم :استفاده از لیمو ترش

برای تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی با آب لیمو ترش، آب لیمو ترش را با مقداری سرکه مخلوط کنید و سپس این محلول را روی لاستیک دور درب لباسشویی اسپری کنید. بعد از گذشت چند دقیقه ای لاستیک را کاملا بشویید و آن را خشک نمایید.

روش سوم :استفاده از سرکه

برای تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی با سرکه، سرکه را با مقداری جوش شیرین ترکیب کنید و آن را با اسفنج یا مسواک به داخل و خارج لاستیک بمالید و اجازه دهید چند دقیقه ای روی آن بماند سپس لاستیک را کاملا بشویید و آن را خشک نمایید.

روش چهارم :استفاده از اسید سیتریک

برای تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی به کمک اسید سیتریک را با مقداری آب ترکیب کنید و داخل دیگ لباسشویی و لاستیک دور درب بریزید سپس اجازه دهید این ترکیب مدتی روی لاستیک بماند تا قارچ ها و کپک های داخل دیگ و لاستیک از بین ببرد، در انتها لاستیک را کاملا بشویید و آن را خشک نمایید.

cleaning a dishwashers seal 1 - آموزش تمیز کردن لاستیک لباسشویی / 4 روش برای شستن لاستیک لباسشویی

نکته مهم برای تمیزکردن لاستیک درب ماشین لباسشویی

حداقل هر سه ماه یک بار لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنید.
برای شستن ماشین لباسشویی، بیش از حد از سفیدکننده استفاده نکنید زیرا سبب می شود دستگاه شما و به خصوص لاستیک دور درب آن، آسیب ببیند.
هر بار بعد از استفاده از ماشین لباسشویی، آن را خشک کنید تا وجود رطوبت باعث رشد میکروب‌ها نشود.

نمایندگی آنلاین تعمیر لباسشویی در تهران

در صورت مشاهده مشکل در لباسشویی تان، در اولین فرصت و سریعا ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید. سپس باید به عیب‌یابی و رفع مشکل ماشین لباسشویی بپردازید تا سریعتر مشکل دستگاه برطرف شده و خطری را به دنبال نداشته باشد.

 اگر خودتان قادر به عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی نبودید، می‌توانید از طریق تماس با نمایندگی تعمیر لباسشویی در تهران، خدمات پشتیبان، اقدام به عیب‌یابی و رفع ایرادات بپردازید.